Què necessites trobar?

Hans Richter

ESPECIALITATS :
Actor/Actriu
ALTRES ESPECIALITATS:
doblatge, locució, traducció
ESTUDIS:
Diploma Estatal d'Interpretació d'Alemanya, Estudio De Fazio de Roma, cursos de reciclatge professional
EMAIL:
aigohans@yahoo.es
IDIOMES:
català, castellà, anglès, alemany
REPRESENTANT:
Miquel Folch
ALÇADA:
186

FORMACIÓ

1985-88 Escola de Teatre Genzmer, Wiesbaden.

1989-92 Formació vocal, Sr. Peter Liebhard, Frankfurt/M.

1990-92 Diploma Estatal d'Interpretació Teatre/Musical, Frankfurt/M.

1992-97 Soci, alumne nivel II i col·laborador, Studio De Fazio, Roma.


    TREBALLS

    Hans Richter

    TEATRE
    2018 The Visit (Friedrich Dürrenmatt)  -Pers: Police Inspector Schultz  -Escapade Theater / Teatro Almeria / Barcelona 
    2018 Louise et Jeanne (Marie-Ange Bercer)  -Dir: Hans Richter  -Prod. Théâtre sur ottomane / Barcelona
    2017 Venedig im Schnee (Gilles Dyrek)  -Dir: Hans Richter  -Theater Mollerhaus Darmstadt / D
    2016 
    Flirt (Jérome Junod)  -Dir: Hans Richter  -Theater Mollerhaus Darmstadt / D
    2016 Ecos (Somset Teatro) -Dir: Hans Richter -Creación: Somset Teatro (Premio Mejor Dirección Festival Mutis Barcelona '16)
    2015-18 Kunst (Yasmina Reza)  -Pers: Marc  -Dir: Richter/Sommer/Hauser  -Theater Mollerhaus Darmstadt / D
    2014-17 Der Kredit (Jordi Galceran) -Pers: Anton Schmidt -Dir: Richter/Sommer -Theater Mollerhaus Darmstadt / D
    2014 Entre Relatos / Collected Stories (Donald Margulies) -Dir: Hans Richter -Prod: Rachel Lascar / L'Específica
    2013 Ich bin Er ist Ich -Autor y Dir: Hans Richter -Theater Mollerhaus Darmstadt / D
    2012 Variacions Kraepelin (Davide Carnevali) -Pers: Tercero Hombre  -Dir: Carles Fernández Giua -Sala Beckett
    2011 Un mes al camp (Ivan S. Turgénev) -Pers: Schaaf  -Dir: Josep Mª Mestres -Teatre Nacional de Catalunya
    2010 No som res (Francesc Serés) -Asesoramiento artística -Dosicsproduccions
    2009-10 La Conquesta del Pol Sud (M. Karge) -Pers: Frankieboy -Dir: Carles Fernández Giua -Temporada Alta
    2008-09 Un Tranvía llamado Deseo (T. Williams) -Pers: S. Kowalski -Dir: Ester Nadal - Esc. Nacional d’Andorra 
    2008 Mit Stalin spielen -Dir: Sebastià Brosa / Iban Beltran -Assaig obert -Teatre Lliure
    2008 L’Ángel Exterminador (Luis Buñuel) Pers: Mayordomo -Dir: Joan Ollé  -Bito Prod. / Festival Grec
    2008 Yvonne, Princesa de Borgonya (W. Gombrowicz) -Pers: Cyrill -Dir: Joan Ollé -Teatre Lliure
    2006-08 Boris I (Beth Escudé i Gallès) -Pers: Boris I -Dir: Ester Nadal -Ennev Teatre
    2006 La Dona d’Abans (R. Schimmelpfennig) -Pers: Narrador -Dir: T. Sauerteig -Cia.Diagonal / Sala Beckett
    2005-06 Peixos al Deser(Oriol Aubets) -Pers: Frank -Dir: Oriol Aubets -Cia.TeaLtre
    2005 A-dicció (Andreu Carandell) -Pers: Boss -Dir: Andreu Carandell -Cia.Turruquena / Sala Beckett
    2004 Las Veus de Iambu (Carles Batlle) -As. puesta esc -Dir: T. Sauerteig -Cia.Diagonal
    2003-05 EEUUROPA -Pers: El alemán  -Dir: Quim Masferrer -Teatre de Guerrilla
    2001 L'Enfonsament del Titanic (H.M.Enzensberger) -Cia.Diagonal
    2000 Inanas Sons -La Fura dels Baus / Expo Hannover

    CINE
    2015 La Isla Perejil -Pers: Presidente Aznar -Dir: Ahmed Boulane -Maestranza Films
    2015 Darrere la Porta -Pers: Josep -Dir: Pere Solés / David Gimbernat -ddm visual
    2010 La Huida -Pers: Arturo -Dir: Victor Carrey -corto metraje
    2010 Elisa K -Pers: Padre -Dir: Jordi Cadena / Judith Colell -Oberonfilms
    2008 La Mujer del Anarquista -Pers: Partisano -Dir: Marie Nöelle / Peter Sehr -P’Artisan/Zip
    2007 El Greco -Pers: Inquisidor Severo -Dir: Iannis Smaragdis -La Productora
    2007 Proxima -Pers: Gabriel -Dir: Carlos Atanes -Fortknox
    2006 La Educación de las Hadas -Pers: Martin -Dir: José Luis Cuerda -Tornasol Films
    2004 Crusader -Pers: Wolf -Dir: Brian Goeres -DrimTim
    2003 S Club: Seeing Double -Pers: Carlos -Dir: Nigel Dick -Media Pro
    2002 Baader -Pers: Vendedor -Dir: Christopher Roth -Soup Film Berlin
    2001 Fumata Blanca -Pers: Guardaespaldas -Dir: Miquel García Borda -Iris Star
    1999 Cuando te encontré -Pers: el mismo -Dir: Roser Aguilar -corto metraje

    TV
    2016 La Llum d'Elna -Pers: Oficial Gestapo -Dir: Silvia Quer -Distinto Films
    2016 Böser Wolf -Pers: Kurt Schnell -Dir: Marcus O. Rosenmüller -ZDF/All-In-Production
    2015 Ancla II (pilot) -Pers: Traductor -Dir: Mario Montero -Tele5/Globomedia
    2011 L'Anell (temp 1/13 cap) -Pers: Fritz -varios directores -IB3/Nova Televisió
    2011 Barcelona Ciutat Neutral -Pers: Tío Wilhelm -Dir: Sonja Sanchez -TV3/Prodigius
    2010 Amar en Tiempos Revueltos (6/21-25) -Pers: H. Leyen -varios directores -TV1/Diagonal TV
    2010 Aida (7/2) -Pers: Hermann -Dir: Mar Olid -Tele 5/Globomedia
    2009 El Internado (6/44+45) -Pers: A. Merkel -Dir: Alexandra Graf -A3/Globomedia
    2008 Golobica TV -Pers: Dr. Mött -Real: Clara Xudà -TV3/Medianimación
    2008 La Ratjada -Pers: Haki Midovic -Dir: Miquel García Borda -TV3/Alter Ego Films
    2008 Don Quichote -Pers: Kern -Dir: Sibylle Tafel -Roxy Film
    2008 Peixos al Desert -Pers: Frank -Dir: Oriol Aubets / Sergi Pérez -TV3/Fairplay
    2007-08 Ventdelplà (198+214) -Pers: Ricard -Real: Carmen Pérez / Ignasi Tarruella -TV3/Diagonal TV
    2005 Los Hombres de Paco (10) -Pers: Schultz -Real: David Molina -A3/Globomedia
    2004 Dr. Sommerfeld -Pers: Médico -Dir: Bettina Woernle -NFP Berlin
    2004 Cota Roja -Pers: Cedric -Dir: Jordi Frades -TVG/TV3
    2001 Temps de Silenci -Pers: Walser -Real: Xavier Borell -TV3
    1999 Andorra -Pers: von Günther -Dir: Lluís Maria Güell -TV3

    DOBLATGE

    COMO DOBLADOR / ALS SYNCHRONSPRECHER / AS DUBBING ACTOR >

    2017 Raman Raghav 2.0  -Actor secund. Raghav's Father (Vipin Sharma) -Dir: Anurag Kashyap > dt
    2017 The Monkey King (Animación) -Actor secund. Old Monk (Wenlun Wu) -Dir: Tian Xiao Peng > dt
    2016 Fauda (Temp. 1 / Ep 1-12)  -Protagonista Doron Kavillo (Lior Raz) -Dir: Assaf Bernstein > dt
    2016 A Christmas Eve Miracle  -Actor secund. Jack Carter (C. Thomas Howell) -Dir: Michael Givens > dt
    2016 Glass Chin  -Protagonista Bud Gordon (Corey Stoll) -Dir: Noah Buschel > dt
    2016 Bravetown  -Reparto Principal (Paul Essiembre) -Dir: Daniel Duran > dt
    2016 Nayak, the real Hero  -Actor secundario Bansal (Paresh Rawal) -Dir: S. Shankar > dt
    2016 My Bakery in Brooklyn  -Actor secundario Dave (Ernie Sabella) -Dir: Gustavo Ron > dt
    2016 Ask me Anything  -Actor secundario Paul Spooner (Christian Slater) -Dir: Allison Burnett > dt
    2016 Buddha: Rajaon ka Raja (Serie)  -Prota. Suddhodana (Sameer Dharmadhikari) -Dir: D. Shah > dt
    2016-17 Jodha Akbar (Serie) (Ep 1-55) -Varios personajes -Dir: Ashutosh Gowariker  > dt
    2014 A Magic Christmas  -Protagonista Jack Carter (C. Thomas Howell) -Dir: Michael Givens > dt
    2014 Kai Po Che  -Protagonista  Ishaan Bhat (Sushant Singh Rajput) -Dir: Abhishek Kapoor  > dt
    2014 Barfi  -Reparto  Jhilmil's Father (Ashish Vidyarthi) -Dir: Anurag Basu  > dt
    2013 Alligator Alley  -Actor secundario  Lucien Doucette (Ritchie Montgomery) -Dir: Griff Furst  > dt
    2013 Ghost Shark  -Protagonista  Blaise (Dave Davis) -Dir: Griff Furst  > dt
    2013 Chupacabra vs. the Alamo  -Actor secundario  Spider (Jorge Vargas)  -Dir: Terry Ingram  > dt
    2012 Tasmanian Devils  -Actor secundario  Anderson (Mike Dopud)  -Dir: Zach Lipovsky  > dt
    2012 Arachnoquake  -Actor secundario  Roy (Ethan Phillips) -Dir: Griff Furst  > dt 
    2012 Alien Tornado  -Protagonista  Judd Walker (Jeff Fahey)  -Dir: Jeff Burr  > dt
    2012 Messages Deleted  -Protagonista  Joel Brandt (Matthew Lillard) -Dir: Rob Cowan  > dt
    2011 Capitán America: El Primer Vengador  -Reparto Guardia de la Torre (David Bradley IV)  -Dir: Joe Johnston  > cast
    2011 Ufo in her Eyes  -Actor secundario  Profesor (Zhou Lan)  -Dir: Xiaolu Guo  > dt
    2011 Sin Identidad  -Reparto  Smith (Oliver Schneider)  -Dir: Jaume Collet-Serra  > cast
    2010 Haunted (Serie) -Actor de episodios  -Dir: Rymer, Wallace, Norton  > dt
    2010 The Outsider  -Protagonista  Johnny Gault (Tim Daly)  -Dir: Randa Haines  > dt 
    2009 Ángeles y Demonios   -Actor secundario  Comander Richter (Stellan Skarsgard)  -Dir: Ron Howard  > cast
    2009 Milarepa   -Actor secundario  Padre de Milarepa  -Dir: Neten Chokling  > dt
    2009 Paddington Bear (Serie) -Protagonista Paddington Bear (Michael Hordern)  -Animación > dt
    2009 Evolution  (Serie) -Actor de episodios  -Animación  > dt 
    2009 Street Sharks  (Serie) -Actor de episodios  -Animación  > dt
    2008 The Mistery Files of Shelby Woo (Serie) -Actor secundario Hineline (Steve Purnick) - Prod: A. Goodman  > dt

    COMO DIRECTOR DE DOBLAJE / ALS SYNCHRONREGISSEUR / AS DUBBING DIRECTOR  >

    2017 The Monkey King (Animación) -Prod: BWC Media
    2016 The Preppie Connection -Prod: Coalition Films
    2016 Fauda -Prod: Netflix / Yes
    2016 A Christmas Eve Miracle  -Prod: Steven Paul
    2016 Glass Chin  -Prod: OneZero Films
    2016 Goodbye World  -Prod: Gather Films
    2016 Bravetown  -Prod: 2 Wolves Films
    2016 Ask me Anything  -Prod: Tait Productions
    2016 7 Minutes  -Prod: Whitewater Films
    2014 A Magic Christmas  -Prod: Steven Paul
    2014 Kai Po Che  -Prod: UTV Motion Pictures
    2014 Barfi  -Prod: UTV Motion Pictures
    2013 Alligator Alley  -Prod: Active Entertainment
    2013 Ghost Shark   -Prod: Active Entertainment
    2013 Chupacabra vs. the Alamo   -Distrib.: Echo Bridge Home Entertainment
    2012 Tasmanian Devils   -Prod: Original Pictures BC
    2012 Arachnoquake   -Prod: Active Entertainment 

    COMO TRADUCTOR - AJUSTADOR / ALS ÜBERSETZER - SYNCHRONAUTOR / AS TRANSLATER - DIALOGWRITER >

    2017 Raman Raghav 2.0   -engl / hindi > dt
    2017 
    Half Girlfriend   -engl / hindi > dt
    2017 The Monkey King -engl / chin > dt
    2016 The Preppie Connection -engl > dt
    2016 Fauda  (Temp. 1 / Ep 1-12)  -engl > dt
    2016 A Christmas Eve Miracle  -engl > dt
    2016 Glass Chin  -engl > dt
    2016 Goodbye World  -engl > dt
    2016 Bravetown  -engl > dt
    2015-17 Jodha Akbar  (Temp. 1+2)  -engl / hindi > dt
    2014 A Magic Christmas  -engl > dt
    2014 Kai Po Che   -engl / hindi > dt
    2013 Alligator Alley   -engl > dt
    2013 Ghost Shark   -engl > dt
    2013 Chupacabra vs. the Alamo   -engl > dt
    2012 Tasmanian Devils   -engl > dt
    2012 Arachnoquake   -engl > dt 
    2012 Alien Tornado   -engl > dt
    2012 Messages Deleted   -engl > dt
    2010 Haunted   -varios episodios  -engl > dt
    2010 The Outsider    -engl > dt
    2009 Paddington Bear   -Animación  -engl > dt 
    2009 Evolution   -Animación  -varios episodios  -engl > dt 
    2009 Street Sharks   -Animación  -varios episodios   -engl > dt









    CONTACTE

    ×

    {SuccessMessage}

    ×

    {ErrorTitle}

    • _error


    Hans Richter