Què necessites trobar?

Hans Richter

ESPECIALITATS :
Actor/Actriu
ALTRES ESPECIALITATS:
doblatge, locució, traducció
ESTUDIS:
Diploma Estatal d'Interpretació d'Alemanya, Estudio De Fazio de Roma, cursos de reciclatge professional
EMAIL:
aigohans@yahoo.es
IDIOMES:
català, castellà, anglès, alemany
REPRESENTANT:
Miquel Folch / www.miquelfolch.com
ALÇADA:
186

FORMACIÓ

1985-88 Escola de Teatre Genzmer, Wiesbaden.

1989-92 Formació vocal, Sr. Peter Liebhard, Frankfurt/M.

1990-92 Diploma Estatal d'Interpretació Teatre/Musical, Frankfurt/M.

1992-97 Soci, alumne nivel II i col·laborador, Studio De Fazio, Roma.


TREBALLS

Hans Richter

-Extracte-


TEATRE
2021 La nit de la Iguana
(Tennessee Williams) –Pers: Sr. Fahrenkopf – Dir: Carlota Subirós – Teatre Nacional de Catalunya

2020 Chaim&Adolf (Stefan Vögel) –Dir: Hans Richter –Theater Curioso – Moller Haus Darmstadt / D

2019 Alles was Sie wollen (M. Delaporte/A.d.l.Patellière)  -Dir: Hans Richter  -Theater Curioso - Moller Haus Darmstadt / D
2018-19 Leben und sonst gar nichts (Antoine Rault)  -Monólogo -Dir: Carsten Ahrenholz -Stalburg Theater Frankfurt / D 
2018 Lonelyhearts (Michael Engler)  -Dir: Hans Richter  -Theater Curioso Darmstadt / Stalburg Theater Frankfurt am Main / D
2018 The Visit (Friedrich Dürrenmatt)  -Pers: Police Inspector Schultz  -Escapade Theater / Teatro Almeria / Barcelona 
2018 Louise et Jeanne (Marie-Ange Bercer)  -Dir: Hans Richter  -Prod. Théâtre sur ottomane / Barcelona 
2017 Schnee in Venedig (Gilles Dyrek)  -Dir: Hans Richter  -Theater Curioso - Moller Haus Darmstadt / D
2016 Flirt (Jérome Junod)  -Dir: Hans Richter  -Theater Curioso - Moller Haus Darmstadt / D
2016 Ecos (Somset Teatro) -Dir: Hans Richter -Creación: Somset Teatro (Premio Mejor Dirección Festival Mutis Barcelona '16)
2015-18 Kunst (Yasmina Reza)  -Pers: Marc  -Dir: Richter/Sommer/Hauser -Stalburg Theater Frankfurt am Main / D
2014-17 Der Kredit
(Jordi Galceran) -Pers: Anton Schmidt -Dir: Richter/Sommer -Theater Curioso - Moller Haus Darmstadt / D
2014-16 Entre Relatos / Collected Stories (Donald Margulies) -Dir: Hans Richter -Prod: Rachel Lascar / L'Específica
2012-13 Ich bin Er ist Ich -Autor y Dir: Hans Richter -Theater Curioso - Moller Haus Darmstadt / D
2012 Variacions Kraepelin
 (Davide Carnevali) -Pers: Tercero Hombre  -Dir: Carles Fernández Giua -Sala Beckett
2011 Un mes al camp (Ivan S. Turgénev) -Pers: Schaaf  -Dir: Josep Mª Mestres -Teatre Nacional de Catalunya
2010 No som res (Francesc Serés) -Asesoramiento artística -Dosicsproduccions
2009-10 La Conquesta del Pol Sud (M. Karge) -Pers: Frankieboy -Dir: Carles Fernández Giua -Temporada Alta
2008-09 Un Tranvía llamado Deseo (T. Williams) -Pers: S. Kowalski -Dir: Ester Nadal -Sala Muntaner
2008 Mit Stalin spielen 
-Dir: Sebastià Brosa / Iban Beltran -Assaig obert -Teatre Lliure
2008 L’Ángel Exterminador (Luis Buñuel) Pers: Mayordomo -Dir: Joan Ollé  -Bito Prod. / Festival Grec
2008 Yvonne, Princesa de Borgonya (W. Gombrowicz) -Pers: Cyrill -Dir: Joan Ollé -Teatre Lliure
2006-08 Boris I, Rei d'Andorra (Beth Escudé i Gallès) -Pers: Boris I -Dir: Ester Nadal -Teatre Tantarantana
2006 La Dona d’Abans (R. Schimmelpfennig) -Pers: Narrador -Dir: T. Sauerteig -Cia.Diagonal / Sala Beckett
2005-06 Peixos al Desert (Oriol Aubets) -Pers: Frank -Dir: Oriol Aubets -Cia.TeaLtre
2005 A-dicció (Andreu Carandell) -Pers: Boss -Dir: Andreu Carandell -Cia.Turruquena / Sala Beckett
2004 Las Veus de Iambu (Carles Batlle) -As. puesta esc -Dir: T. Sauerteig -Cia.Diagonal
2003-05 EEUUROPA -Pers: El alemán  -Dir: Quim Masferrer -Teatre de Guerrilla
2001 L'Enfonsament del Titanic (H.M.Enzensberger) -Cia.Diagonal
2000 Inanas Sons
-La Fura dels Baus / Expo Hannover

 

CINE
2015 La Isla Perejil -Pers: Presidente Aznar -Dir: Ahmed Boulane -Maestranza Films
2015 Darrere la Porta -Pers: Josep -Dir: Pere Solés / David Gimbernat -ddm visual
2010 La Huida -Pers: Arturo -Dir: Victor Carrey -corto metraje
2010 Elisa K -Pers: Padre -Dir: Jordi Cadena / Judith Colell –Oberonfilms

2008 La Mujer del Anarquista -Pers: Partisano -Dir: Marie Nöelle / Peter Sehr -P’Artisan/Zip
2007 El Greco -Pers: Inquisidor Severo -Dir: Iannis Smaragdis -La Productora
2007 Proxima -Pers: Gabriel -Dir: Carlos Atanes -Fortknox
2006 La Educación de las Hadas -Pers: Martin -Dir: José Luis Cuerda -Tornasol Films
2004 Crusader -Pers: Wolf -Dir: Brian Goeres -DrimTim
2003 S Club: Seeing Double -Pers: Carlos -Dir: Nigel Dick -Media Pro
2002 Baader -Pers: Vendedor -Dir: Christopher Roth -Soup Film Berlin
2001 Fumata Blanca -Pers: Guardaespaldas -Dir: Miquel García Borda -Iris Star
1999 Cuando te encontré -Pers: el mismo -Dir: Roser Aguilar -corto metraje


TV
2020 Dime quien soy (5+7) -Pers: Padre Müller -Dir: Eduard Cortés -Movistar+/De Lorenzo Prod.
2016 La Llum d'Elna -Pers: Oficial Gestapo -Dir: Silvia Quer -TV3/Distinto Films
2016 Böser Wolf -Pers: Kurt Schnell -Dir: Marcus O. Rosenmüller -ZDF/All-In-Production
2015 Ancla II (pilot) -Pers: Traductor -Dir: Mario Montero -Tele5/Globomedia
2011 L'Anell (temp 1/13 cap) -Pers: Fritz -varios directores -IB3/Nova Televisió
2011 Barcelona Ciutat Neutral -Pers: Tío Wilhelm -Dir: Sonja Sanchez -TV3/Prodigius
2010 Amar en Tiempos Revueltos (6/21-25) -Pers: H. Leyen -varios directores -TV1/Diagonal TV
2010 Aida (7/2) -Pers: Hermann -Dir: Mar Olid -Tele 5/Globomedia
2009 El Internado (6/44+45) -Pers: A. Merkel -Dir: Alexandra Graf -A3/Globomedia
2008 Golobica TV -Pers: Dr. Mött -Real: Clara Xudà -TV3/Medianimación
2008 La Ratjada -Pers: Haki Midovic -Dir: Miquel García Borda -TV3/Alter Ego Films
2008 Don Quichote -Pers: Kern -Dir: Sibylle Tafel -Roxy Film
2008 Peixos al Desert -Pers: Frank -Dir: Oriol Aubets / Sergi Pérez -TV3/Fairplay
2007-08 Ventdelplà (198+214) -Pers: Ricard -Real: Carmen Pérez / Ignasi Tarruella -TV3/Diagonal TV
2005 Los Hombres de Paco (10) -Pers: Schultz -Real: David Molina -A3/Globomedia
2004 Dr. Sommerfeld -Pers: Médico -Dir: Bettina Woernle -NFP Berlin
2004 Cota Roja -Pers: Cedric -Dir: Jordi Frades -TVG/TV3
2001 Temps de Silenci -Pers: Walser -Real: Xavier Borell -TV3
1999 Andorra -Pers: von Günther -Dir: Lluís Maria Güell -TV3

 


DOBLATGE

 

DOBLADOR

2019 El Mundo en Llamas  (Temp 1 / Ep 6) -Reparto Kline (Christoph Bach) -Dir: Chanya Button > dt
2019 The Bletchley Circle: SF (Temp. 1 / Eps 1-8) -varios personajes -Dir: varios directores > dt
2019 Buffalo Boys  -Actor secund. Arana (Tio Pakusadewo) -Dir: Mike Wiluan > dt
2019 15 Minuts of War  -Reparto Général Favrart (Vincent Perez) -Dir: Fred Grivois > dt
2019 No Mercy  -Reparto Youngchoon -Dir: Lim Kyeong-Taek > dt
2018 Frozen Memories  -Actor secund. Fialho Barros (António Fonseco) -Dir: varios > dt
2017 Raman Raghav 2.0  -Actor secund.
Raghav's Father (Vipin Sharma) -Dir: Anurag Kashyap > dt
2017 The Monkey King
(Animación) -Actor secund. Old Monk (Wenlun Wu) -Dir: Tian Xiao Peng > dt
2016 Fauda (Temp. 1 / Ep 1-12)  -Protagonista Doron Kavillo (Lior Raz) -Dir: Assaf Bernstein > dt
2016 A Christmas Eve Miracle  
-Actor secund. Jack Carter (C. Thomas Howell) -Dir: Michael Givens > dt
2016 Glass Chin  -Protagonista Bud Gordon (Corey Stoll) -Dir: Noah Buschel > dt
2016 Bravetown  -Reparto Principal (Paul Essiembre) -Dir: Daniel Duran > dt
2016 Nayak, the real Hero  -Actor secundario Bansal (Paresh Rawal) -Dir: S. Shankar > dt
2016 My Bakery in Brooklyn  -Actor secundario Dave (Ernie Sabella) -Dir: Gustavo Ron > dt
2016 Ask me Anything  -Actor secundario Paul Spooner (Christian Slater) -Dir: Allison Burnett > dt
2016 Buddha: Rajaon ka Raja 
(Serie) -Prota. Suddhodana (Sameer Dharmadhikari) -Dir: D. Shah > dt
2015-18 Jodha Akbar (Serie) (Temp. 1+2) -Varios personajes -Dir: Ashutosh Gowariker  > dt
2014 A Magic Christmas  -Protagonista Jack Carter (C. Thomas Howell) -Dir: Michael Givens > dt
2014 Kai Po Che  -Protagonista  Ishaan Bhat (Sushant Singh Rajput) -Dir: Abhishek Kapoor > dt
2014 Barfi  -Reparto  Jhilmil's Father (Ashish Vidyarthi) -Dir: Anurag Basu  > dt
2013 Alligator Alley  -Actor secundario  Lucien Doucette (Ritchie Montgomery) -Dir: Griff Furst  > dt
2013 Ghost Shark  -Protagonista  Blaise (Dave Davis) -Dir: Griff Furst  > dt
2013 Chupacabra vs. the Alamo  -Actor secundario  Spider (Jorge Vargas)  -Dir: Terry Ingram  > dt
2012 Tasmanian Devils  -Actor secundario  Anderson (Mike Dopud)  -Dir: Zach Lipovsky  > dt
2012 Arachnoquake  -Actor secundario  Roy (Ethan Phillips) -Dir: Griff Furst  > dt 
2012 Alien Tornado  -Protagonista  Judd Walker (Jeff Fahey)  -Dir: Jeff Burr  > dt
2012 Messages Deleted  -Protagonista  Joel Brandt (Matthew Lillard) -Dir: Rob Cowan  > dt

2011 Capitán America: El Primer Vengador  -Reparto Guardia de la Torre (David Bradley IV)  -Dir: Joe Johnston  > cast
2011 Ufo in her Eyes  -Actor secundario  Profesor (Zhou Lan)  -Dir: Xiaolu Guo  > dt
2011 Sin Identidad  -Reparto  Smith (Oliver Schneider)  -Dir: Jaume Collet-Serra  > cast

2010 Haunted (Serie) -Actor de episodios  -Dir: Rymer, Wallace, Norton  > dt

2010 The Outsider  -Protagonista  Johnny Gault (Tim Daly)  -Dir: Randa Haines  > dt 

2009 Ángeles y Demonios   -Actor secundario  Comander Richter (Stellan Skarsgard)  -Dir: Ron Howard  > cast

2009 Milarepa   -Actor secundario  Padre de Milarepa  -Dir: Neten Chokling  > dt

2009 Paddington Bear (Serie) -Protagonista Paddington Bear (Michael Hordern)  -Animación > dt

2009 Evolution  (Serie) -Actor de episodios  -Animación  > dt 

2009 Street Sharks  (Serie) -Actor de episodios  -Animación  > dt

2008 The Mistery Files of Shelby Woo (Serie) -Actor secundario Hineline (Steve Purnick) - Prod: A. Goodman  > dt

DIRECTOR DE DOBLATGE

2017 The Monkey King (Animación) -Prod: BWC Media
2016 The Preppie Connection -Prod: Coalition Films
2016 Fauda -Prod: Netflix / Yes
2016 A Christmas Eve Miracle  -Prod: Steven Paul
2016 Glass Chin  -Prod: OneZero Films
2016 Goodbye World  -Prod: Gather Films
2016 Bravetown  -Prod: 2 Wolves Films
2016 Ask me Anything  -Prod: Tait Productions
2016 7 Minutes  -Prod: Whitewater Films
2014 A Magic Christmas  -Prod: Steven Paul
2014 Kai Po Che  -Prod: UTV Motion Pictures

2014 Barfi  -Prod: UTV Motion Pictures
2013 Alligator Alley  -Prod: Active Entertainment
2013 Ghost Shark   -Prod: Active Entertainment
2013 Chupacabra vs. the Alamo   -Distrib.: Echo Bridge Home Entertainment
2012 Tasmanian Devils   -Prod: Original Pictures BC
2012 Arachnoquake   -Prod: Active Entertainment 

TRADUCTOR – AJUSTADOR
2019 The Bletchley Circle: SF 
(Temp. 1 -Eps 1+2)  -engl > dt
2019 Piercing   -engl > dt
2017 Raman Raghav 2.0   -engl / hindi > dt
2017 Half Girlfriend   -engl / hindi > dt
2017 The Monkey King -engl / chin > dt
2016 The Preppie Connection -engl > dt
2016 Fauda  
(Temp. 1 / Ep 1-12)  -engl > dt
2016 A Christmas Eve Miracle  -engl > dt
2016 Glass Chin  -engl > dt
2016 Goodbye World  -engl > dt
2016 Bravetown  -engl > dt
2015-18 Jodha Akbar  
(Temp. 1+2 (varios episodios)  -engl / hindi > dt
2014 A Magic Christmas  -engl > dt
2014 Kai Po Che   -engl / hindi > dt
2013 Alligator Alley   -engl > dt
2013 Ghost Shark   -engl > dt

2013 Chupacabra vs. the Alamo   -engl > dt
2012 Tasmanian Devils   -engl > dt
2012 Arachnoquake   -engl > dt 
2012 Alien Tornado   -engl > dt
2012 Messages Deleted   -engl > dt

2010 Haunted   (varios episodios)  -engl > dt

2010 The Outsider    -engl > dt

2009 Paddington Bear   -Animación  -engl > dt 

2009 Evolution   -Animación  (varios episodios)  -engl > dt 

2009 Street Sharks   -Animación  (varios episodios)   -engl > dt



LOCUTOR


LIDL Danone GRUPPO TORRES Osborne PANASONIC Port Aventura SANDEMAN Barcadi SEATGaviscon ALMIRALL Flaix fm MEGA BLOKS Irizar WDR Liberty Seguro VOLKSWAGEN Roca BAOBAB PLANET Opel VIBROPLATE Corp. Jean Leon TMB Hotels Innside STENDHAL Solbanc FICOSA Kettal ESPUÑA Tequila Corralejo MECALUX Aldi BIOIBÉRICA Sage One CUMSA Damesa TAM AIRLINES Banco Sabadell MEDIAPRO Banco Santander BIOSYSTEMS Panasonic ROCHE Maxchief Europe AMPLIFON Nissan







CONTACTE

×

{SuccessMessage}

×

{ErrorTitle}

  • _error


Hans Richter